www.improakademia.pl - moje autorskie kursy  improwizacji organowej, harmonii praktycznej, opracowania i kompozycje dostępne on-line !!!
Szanowni Państwo, oprócz aktywności stricte koncertowej ważną część mojej działalności artystycznej stanowi nauczanie i propagowanie improwizacji w postaci indywidualnych zajęć, w formie grupowych kursów oraz w nowatorskiej formule kursów on-line. Jestem założycielem i pomysłodawcą ImPro Akademii - www.improakademia.pl - projektu, który umożliwia szerokiemu gronu osób naukę improwizacji w formie kursu on-line.
Improwizacja zaczyna przeżywać swój renesans również w Polsce, przestaje być postrzegana jako umiejętność „dla wybranych”, która jest wrodzona. Dzięki kolejnym studiom w klasie znakomitego improwizatora prof. Wolfganga Seifena moje zamiłowanie do tej sztuki znacząco się pogłębiło, wiedza zaś została usystematyzowana. 
Z własnego doświadczenia wiem, że niezwykle ważne jest rozwijanie tej sztuki pod okiem osoby, która jest praktykiem w tej dziedzinie i sama osiągnęła kolejne stopnie rozwoju umożliwiające swobodne posługiwanie się improwizacją.
Z moich licznych obserwacji wynika, że im wcześniej zaczynamy doświadczenie z tą sztuką, tym łatwiej będzie ją rozwijać i pokonywać wewnętrzne opory przed jej publiczną prezentacją. Improwizacja wpływa znacząco na poprawę kreatywności, myślenia, lepszego rozumienia i interpretacji zapisanych już utworów.
Stajemy się jednocześnie kompozytorem oraz wykonawcą własnego dzieła. Często przywołuję na zajęciach porównanie improwizacji do nauki nowego języka obcego. Na początku uczymy się alfabetu, słów, ortografii, gramatyki, aby później móc w swojej muzycznej wypowiedzi kreować całe zdania.
Zapraszam serdecznie do kontaktu w sprawie kursów improwizacji, które chcieliby Państwo zorganizować w swojej instytucji lub poprzez kupno kursów w formie nagranych lekcji wideo na stronie www.improakademia.pl
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
mail: patrykpodwojski@gmail.com
Poniżej kilka nagrań improwizacji, które wykonywałem podczas koncertów.