PATRYK PODWOJSKI
polski organista / improwizator / organizator życia muzycznego
prezes Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.
W 2018 r. ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz dr hab. Hanny Dys. W 2021 roku ukończył kolejne studia w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena na Universität der Künste w Berlinie. Od 2015 roku pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku- Oliwie.
W 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę, którą nagrał na wielkich organach bazyliki archikatedralnej w Gdańsku- Oliwie. W 2018 roku wspólnie z innymi trójmiejskimi organistami brał udział w pierwszym na świecie nagraniu wszystkich partit chorałowych Daniela Magnusa Gronaua, gdańskiego kompozytora i organisty baroku. Koncertuje aktywnie w kraju oraz za granicą jako kameralista oraz solista.
Dużą część swojej działalności artystycznej poświęca zagadnieniu improwizacji nieustannie rozwijając i propagując ten obszar zainteresowań m.in. poprzez autorski projekt
"Impro Akademia"

Dyskografia

Zobacz moje utwory. Zachęcam również do zakupienia mojej debiutanckiej płyty.

Wielkie organy Archikatedry w Gdańsku Oliwie - zamów teraz

ZAMÓW

Feliks Nowomiejski

polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista-wirtuoz, organizator życia muzycznego, szambelan papieski
FUNDACJA PROMOCJI SZTUKI
im. Feliksa Nowowiejskiego powstała w 2014 roku.
Prezesem fundacji jest Patryk Podwojski, wiceprezesem jest Angelika Rzewuska.
Od początku istnienia zainicjowaliśmy i zorganizowaliśmy już trzy regularne cykle festiwali organowych m.in. Braniewska Jesień Organowa (od 2017r. wydarzenie międzynarodowe), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie (od 2016 r.), koncerty organowe na Kociewiu (od 2017 r.)..
Zapraszamy do bliższego zapoznania się z działalnością Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.